ev

bulaşık, çamaşır, yüzey (cam, halı, yer, fayans, küvet, vs.) temizleyiciler, lavabo açıcılar, tuvalet temizleyiciler, mobilya bakımı…

kişisel bakım

nemlendiriciler, temizleyiciler, maskeler, banyo ürünleri, tıraş ürünleri, deodoran, ağız bakımı, güneş koruması…

anne-çocuk

hamilelik, bebek banyo ürünleri, alt bakımı

gıda ve sağlık

doğal beslenme ve doktorculuk…

hobi

sanat, marangozluk, bahçe, böceksavarlar, evcil hayvan bakımı…

Ana Sayfa» gıda, gıda ve sağlık

Etiketsizse Yemezler

| Kasım 18, 2012Yorum Yok | 3.842 görüntüleme

Hatırlarsınız, yakın zamanda Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF), 29 adet gıda amaçlı GDO için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ithalat başvurusunda bulunmuştu. Başvuru, çeşitli firmaların itirazları ve Greenpeace’in başlattığı “Yemezler” kampanyasına 325 binden fazla kişinin verdiği imzalar sayesinde geri çekilmişti.

Şimdi bir başka konu gündemde.

GDO’lu yemle beslenen hayvanlardan elde edilen süt, peynir, yumurta ve eti tanıyamıyoruz. Çünkü üstlerinde bu hayvanların GDO’lu yemle beslendiğine dair hiçbir uyarı yok.

Halbuki yasaya göre, tüketicilerin tercih hakkının ortadan kalktığı durumlarda GDO’ların ithalatına izin verilmiyor.

Greenpeace Akdeniz, halkımızın tercih hakkının da, güvenle beslenme hakkının da elinden alındığı gerekçesiyle yeni bir kampanya başlattı: Etiketsizse Yemezler: GDO’lu yemle beslenen hayvanların ürünleri etiketlensin!

Şimdi siz de bu formu doldurarak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’den bu ürünlerin etiketlenmesi için gerekenlerin yapılmasını isteyebilirsiniz.