ev

bulaşık, çamaşır, yüzey (cam, halı, yer, fayans, küvet, vs.) temizleyiciler, lavabo açıcılar, tuvalet temizleyiciler, mobilya bakımı…

kişisel bakım

nemlendiriciler, temizleyiciler, maskeler, banyo ürünleri, tıraş ürünleri, deodoran, ağız bakımı, güneş koruması…

anne-çocuk

hamilelik, bebek banyo ürünleri, alt bakımı

gıda ve sağlık

doğal beslenme ve doktorculuk…

hobi

sanat, marangozluk, bahçe, böceksavarlar, evcil hayvan bakımı…

Ana Sayfa » Arşiv

kategori dışı

Bir İyilik Yap Başkasına

Mart 20, 2014 | | 3.641 görüntüleme

Ne çok çalışıyoruz. Ne yoğun gündemimiz… Birçoğumuz, yapılacak işler listemizdeki acil maddeleri temizlemeye çalışmaktan kendimize vakit ayıramıyoruz. Hal böyle olunca, içimizdeki o derin boşluğu doldurmayı vaat eden bütün reklam sloganları kendimizi şımartmak üzerine: “Çünkü ben buna değerim.” “Şımart kendini.” “Bir iyilik yap kendine!”

Diğer taraftaysa, şiarı “İyilik yap, denize at” olan bir grup insan var…

Kadim Bilgilerle Dağları Yerinden Oynatmak

Ocak 7, 2014 | | 3.977 görüntüleme

Göbeklitepe’nin tonlarca ağırlıktaki sütunları, Mısır piramitleri ve Stonehenge… Binlerce yıl önce insanlar bu kadar büyük anıtları nasıl inşa etmiş diye merak ettiğiniz oldu mu? Benim oldu. Ve genellikle hayalimde şöyle görüntüler canlandı: Kırbaç zoruyla iplere asılan, oflayan ve inleyen köleler; büyük taşların altında kolu bacağı ezilen insanlar; pis ve kaotik bir şantiye ortamı…

Ne Nasıl Yapılıyor: Tükettiğimiz Kaynaklar Üzerine Bir Kitap

Kasım 6, 2013 | | 4.990 görüntüleme

Bana “uzman” dendikçe ısrarla vurgulamak zorunda kalıyorum, “Ne çevre mühendisiyim, ne kimyacıyım; kendi halinde bir kitap çevirmeniyim,” diye.

Zararlı kimyasalları hayatımdan eksiltme maceramın yanı sıra çeviri maceram da devam ediyor. İnsanın ilgi alanıyla işi birleşinceyse tadından yenmiyor.

Redhouse Kidz’den en son çıkan çevirimin adı, Ne Nasıl Yapılıyor: Her Gün Kullandığımız Şeylerin Öyküsü.

Zehirsiz e-Mağaza Açılıyor

Ekim 23, 2013 | 3 Yorum | 7.100 görüntüleme

Çok uzun zamandır neredeyse her gün karşılaştığım, gerek yüz yüze, gerek yorumlarda, mesajlarda bana tekrar tekrar sorulan bir soru var: “Ben bu tarifleri denemek istiyorum, ama malzemeleri nereden bulacağım?”
Kimisi kapı kapı dolaşmak yerine tek noktadan …

Biz Kaç Kişiyiz?

Aralık 5, 2012 | 1 Yorum | 2.568 görüntüleme

Takipçi sayısına kafayı takanlardan değiliz. Reklam almak için takipçi sayısını şişirenlerden hiç değiliz. Ama bugün, bu balonlarla, bizim için önemli bir olayı kutluyoruz: Facebook grubumuzda 1000 kişi olduk. 1.000 kişi azımsanacak bir rakam değil. Gülmeyin. Evet, haklısınız, on binlerce takipçisi olan siteler var. Olsun… Bakalım bizim aramızda kimler var?