Anasayfa / Hobi / alışveriş / 21 Ekim Giysi Takası

21 Ekim Giysi Takası

Dün gece “Birinin çöpü, diğerinin hazinesidir,” demiştik. Bu haftasonu, Maltepe Organik Pazarı’ndaki TAKAS ŞENLİĞİ‘nin yanı sıra, İstanbul Tasarım Bienali’ndeki Musibet sergisi kapsamında bir de giysi takası yapılacak.

İstanbul Modern‘de gerçekleştirilecek takas, 21 Ekim Pazar günü! Giysiler saat 10:00-13:00 arasında toplanıp düzenlenecek ve 14:00’te takas başlayacak. İsteyenler, en fazla 5 parça giysi karşılığında kupon alıp, bu kuponları beğendikleri 5 “yeni” giysiyi almak için kullanabilecek.

Giysi Takası, tamamen gönüllü yapılan bir sosyal sorumluluk projesi. Gelen hiçbir ürüne maddi değer biçilmiyor, eşdeğer takas şartı konmuyor ve katılım ücreti istenmiyor. Bundan sonraki Giysi Takası tarihlerini takip etmek için Facebook sayfalarına üye olabilirsiniz.

Hatırlatalım: Yeni almak yerine ikinci el almayı seçeceğiniz her ürün, yepyeni pek çok malzemenin ve kıymetli enerjinin israfını engelliyor, karbon salınımını azaltıyor ve yararlı ömrünü tamamlamamış bir başka ürünün şehir çöplüğüne yollanmasını geciktiriyor.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir

Hiçbir Şey Satın Almama Günü 2013

Geçen yıl Hiçbir Şey Satın Almama Günü'nden söz etmiştim. İnsanların kendilerini tutup hiçbir şey satın almadıkları, gereksiz alışverişten kaçındıkları, bir şeye ihtiyaçları olduğunda satın alma refleksini harekete geçirmek yerine neler yapabileceklerini düşündükleri böyle bir gün var. Bu yazıda da, ihtiyaçlarımızı satın almadan karşılayabileceğimiz kaynaklar var...

2 yorumlar

 1. 1. İSTANBUL TASARIM BİENALİ SÜRESİNCE TAKAS GÜNLERİ

  • 21 Ekim, Pazar

  • 28 Ekim, Pazar

  • 04 Kasım, Pazar

  • 11 Kasım, Pazar

  • 18 Kasım, Pazar

  • 25 Kasım, Pazar

  • 02 Aralık, Pazar

  • 09 Aralık, Pazar

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. zehirsiz_evin_hanimi

  27 Ocak Pazar günü Zelazo’da yeni bir Giysi Takası var. Evde fazla giysi askınız varsa onları da götürün, ihtiyaç oluyormuş!

  Adres: Leylek sokak 20/A MODA İstanbul
  13.00 – 16.00 : Giysi getirin, parça başı kuponlarınızı alın.
  17.00 – 18.00 : Kuponlarınızı kullanarak istediğinizi alın, gidin!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir