ev

bulaşık, çamaşır, yüzey (cam, halı, yer, fayans, küvet, vs.) temizleyiciler, lavabo açıcılar, tuvalet temizleyiciler, mobilya bakımı…

kişisel bakım

nemlendiriciler, temizleyiciler, maskeler, banyo ürünleri, tıraş ürünleri, deodoran, ağız bakımı, güneş koruması…

anne-çocuk

hamilelik, bebek banyo ürünleri, alt bakımı

gıda ve sağlık

doğal beslenme ve doktorculuk…

hobi

sanat, marangozluk, bahçe, böceksavarlar, evcil hayvan bakımı…

Ana Sayfa» ev, yüzey

McDonald’s restoranında zehirli gaz soluyan bir kişi öldü, 9 kişi hastaneye kaldırıldı

| Ocak 15, 2012Yorum Yok | 2.934 görüntüleme


8 Eylül 2011 tarihinde, ABD’nin Georgia eyaletindeki bir Mc Donald’s restoranında, kadınlar tuvaletini ziyaret eden bir kadın öldü, dokuz kişi hastaneye kaldırıldı.

Müşterilerden ikisi tuvalette bilincini kaybetmiş halde bulunurken, restoran bölümünde oturan bazılarınınsa soluk almakta güçlük çektiği fark edildi.

Olaya müdahele eden itfaiye şefi G. Wade Simmons, az veya çok belirti gösteren on kadından onunun da restoranın tuvaletini kullanmış olduğunu belirtti.

Olay sırasında kalbi duran 80 yaşındaki Anne Felton, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Gazdan etkilenenlere yardım etmeye çalışan bazı müşterilerle itfaiyecilerin de sonradan hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Restoranın tuvaletinde kullanılan farklı temizlik malzemelerinin zehirlenmeye neden olduğu tahmin ediliyor. Tuvalet temizleyici, lavabo açıcı ve cam temizleyici ürünlerin etiketlerinde, birden fazla ürünün bir arada kullanılmaması yönünde uyarılar bulunuyor. Bu ürünlerin içindeki bazı maddeler birlikte kullanıldığında oluşan zehirli dumanlar, insan sağlığı için tehlike teşkil ediyor.

Kaynak:
abc News
United Press International