Anasayfa / Ev / McDonald’s restoranında zehirli gaz soluyan bir kişi öldü, 9 kişi hastaneye kaldırıldı

McDonald’s restoranında zehirli gaz soluyan bir kişi öldü, 9 kişi hastaneye kaldırıldı


8 Eylül 2011 tarihinde, ABD’nin Georgia eyaletindeki bir Mc Donald’s restoranında, kadınlar tuvaletini ziyaret eden bir kadın öldü, dokuz kişi hastaneye kaldırıldı.

Müşterilerden ikisi tuvalette bilincini kaybetmiş halde bulunurken, restoran bölümünde oturan bazılarınınsa soluk almakta güçlük çektiği fark edildi.

Olaya müdahele eden itfaiye şefi G. Wade Simmons, az veya çok belirti gösteren on kadından onunun da restoranın tuvaletini kullanmış olduğunu belirtti.

Olay sırasında kalbi duran 80 yaşındaki Anne Felton, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Gazdan etkilenenlere yardım etmeye çalışan bazı müşterilerle itfaiyecilerin de sonradan hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Restoranın tuvaletinde kullanılan farklı temizlik malzemelerinin zehirlenmeye neden olduğu tahmin ediliyor. Tuvalet temizleyici, lavabo açıcı ve cam temizleyici ürünlerin etiketlerinde, birden fazla ürünün bir arada kullanılmaması yönünde uyarılar bulunuyor. Bu ürünlerin içindeki bazı maddeler birlikte kullanıldığında oluşan zehirli dumanlar, insan sağlığı için tehlike teşkil ediyor.

Kaynak:
abc News
United Press International

Bu Yazı İlginizi Çekebilir

Çamaşır Deterjanımızdaki En Kötü Maddeler: Giriş

Çevre kirliliği deyince çoğumuzun aklına doğadaki kirlilik geliyor. Oysa hepimiz zamanımızın büyük kısmını, iyi havalandırılmayan kapalı mekânlarda geçiriyoruz. EPA verilerine göre, zehirli evsel ürünlerden dolayı ortalama bir evin içindeki hava, dışarıdaki havaya göre 2–5 kat daha kirli. Kapalı mekânlarda hava kalitesini olumsuz etkileyen ve genellikle bilmeden kendimizi gün boyu maruz bıraktığımız evsel ürünlerden en önemlisi de, geçtiğimiz ay bolca ele aldığımız çamaşır deterjanları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir