ev

bulaşık, çamaşır, yüzey (cam, halı, yer, fayans, küvet, vs.) temizleyiciler, lavabo açıcılar, tuvalet temizleyiciler, mobilya bakımı…

kişisel bakım

nemlendiriciler, temizleyiciler, maskeler, banyo ürünleri, tıraş ürünleri, deodoran, ağız bakımı, güneş koruması…

anne-çocuk

hamilelik, bebek banyo ürünleri, alt bakımı

gıda ve sağlık

doğal beslenme ve doktorculuk…

hobi

sanat, marangozluk, bahçe, böceksavarlar, evcil hayvan bakımı…

Ana Sayfa» anne-çocuk, beslenme, gıda, gıda ve sağlık

“Okul Sütü”nden Zehirlenmeler

| Mayıs 3, 2012Yorum Yok | 3.932 görüntüleme

Foto: cumhuriyet.com.tr

Apar topar uygulamaya konan pek çok projede olduğu gibi, “Okul Sütü” projesinde de iyi niyetten çok bit yeniği arıyorduk ne yazık ki. Şimdiye kadar bu projeyle ilgili olarak dile getirilen kaygılardan bazıları şöyleydi:

  • Kimse günlük süt dağıtmaktan söz etmediğine göre, amaç süt tozundan yapılan kutu sütlerdeki arz fazlasını dengelemek olabilir miydi?
  • UHT sütlerin süt olmaktan çıktığı ve çocuklara faydadan çok zarar verdiği yönünde pek çok tartışma varken; çocuğuna çiğ süt veya pastörize günlük süt veren anneler giderek artarken, bu UHT dayatması da neydi böyle?
  • Süt gibi kolayca alerjiye yol açabilen bir besinin yurt genelindeki okul çocuklarına dağıtılması ne kadar güvenilirdi? Süt hassasiyeti olan çocuklar nasıl uygulama dışı tutulacaktı?

Bütün bunlar tartışılmıştı da, kimse sütün dağıtılmaya başladığı gün yüzlerce öğrencinin zehirlenip hastanelik olacağını aklından geçirmemişti herhalde.

Gel de işin içinde bit yeniği arama.