Anasayfa / Gıda ve Sağlık / gıda / Sofra: Etiket Hafiyeliği

Sofra: Etiket Hafiyeliği

sofra-haziran2013

Bu aydan itibaren Sofra dergisinde bir köşeciğim var, a dostlar! Evet, köşecik. Sevgili Güneşin Aydemir’in “Doğal Beslenme” sayfasının “Etiket Hafiyeliği” köşeciği.

Güneşin, “gerçek gıda” meselelerinden söz ettiği bu sayfayı uzun süredir yazıyor.

Okuyan bilir, o da benim gibi etiket deşifre etmeye meraklıdır. Geçenlerde bana “Sen biraz da burada Otopsi yapsana,” deyince hiç düşünmeden kabul ettim.

Temizlikle ekmek mayalayamamak arasında nasıl bir ilişki olabilir? Haziran 2013 sayısında Güneşin buna cevap veriyor. Bense esmer şekeri masaya yatırıyorum.

esmer-seker

Umarım beğenirsiniz…
 

Bu Yazı İlginizi Çekebilir

Zehirsiz Ev, Working Mother Dergisi’nde

Working Mother TR dergisinin Nisan-Mayıs 2014 sayısı bir süredir raflarda. Bu sayıda sevgili Aslı Özdemir'e biraz Zehirsiz Ev'i anlattım. Aslını isterseniz, sohbet etmekten çok, kendisine hayran kalan ve bütün marifetlerini sergilemeye karar veren oğlanlarla oynadık!

Bir yorum

  1. zehirsiz_evin_hanimi

    Bu macera birkaç ay sürdü. Arada, şu veya bu sebeple yazılarımın yayımlanmaya uygun bulunmadığı zamanlar oldu. Mesela Haziran 2013’te, memleketçe biber gazının etkisi altındayken, gıda katkı maddesi olarak da kullanılan ve acı biberin etken maddesi olan kapsaisini yazdım 🙂 Zaman zamansa derginin reklamverenlerini küstürme kaygısı ağır bastı. Malum, Zehirsiz Ev, misyonu gereği reklamverenlerle pek anlaşamıyor. Ben en iyisi buradan yazmaya devam edeyim…

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir