ev

bulaşık, çamaşır, yüzey (cam, halı, yer, fayans, küvet, vs.) temizleyiciler, lavabo açıcılar, tuvalet temizleyiciler, mobilya bakımı…

kişisel bakım

nemlendiriciler, temizleyiciler, maskeler, banyo ürünleri, tıraş ürünleri, deodoran, ağız bakımı, güneş koruması…

anne-çocuk

hamilelik, bebek banyo ürünleri, alt bakımı

gıda ve sağlık

doğal beslenme ve doktorculuk…

hobi

sanat, marangozluk, bahçe, böceksavarlar, evcil hayvan bakımı…

Ana Sayfa» gıda, gıda ve sağlık

Sofra: Etiket Hafiyeliği

| Haziran 6, 20131 Yorum | 3.300 görüntüleme

sofra-haziran2013

Bu aydan itibaren Sofra dergisinde bir köşeciğim var, a dostlar! Evet, köşecik. Sevgili Güneşin Aydemir’in “Doğal Beslenme” sayfasının “Etiket Hafiyeliği” köşeciği.

Güneşin, “gerçek gıda” meselelerinden söz ettiği bu sayfayı uzun süredir yazıyor.

Okuyan bilir, o da benim gibi etiket deşifre etmeye meraklıdır. Geçenlerde bana “Sen biraz da burada Otopsi yapsana,” deyince hiç düşünmeden kabul ettim.

Temizlikle ekmek mayalayamamak arasında nasıl bir ilişki olabilir? Haziran 2013 sayısında Güneşin buna cevap veriyor. Bense esmer şekeri masaya yatırıyorum.

esmer-seker

Umarım beğenirsiniz…
 

  • zehirsiz_evin_hanimi

    Bu macera birkaç ay sürdü. Arada, şu veya bu sebeple yazılarımın yayımlanmaya uygun bulunmadığı zamanlar oldu. Mesela Haziran 2013’te, memleketçe biber gazının etkisi altındayken, gıda katkı maddesi olarak da kullanılan ve acı biberin etken maddesi olan kapsaisini yazdım 🙂 Zaman zamansa derginin reklamverenlerini küstürme kaygısı ağır bastı. Malum, Zehirsiz Ev, misyonu gereği reklamverenlerle pek anlaşamıyor. Ben en iyisi buradan yazmaya devam edeyim…

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)