ev

bulaşık, çamaşır, yüzey (cam, halı, yer, fayans, küvet, vs.) temizleyiciler, lavabo açıcılar, tuvalet temizleyiciler, mobilya bakımı…

kişisel bakım

nemlendiriciler, temizleyiciler, maskeler, banyo ürünleri, tıraş ürünleri, deodoran, ağız bakımı, güneş koruması…

anne-çocuk

hamilelik, bebek banyo ürünleri, alt bakımı

gıda ve sağlık

doğal beslenme ve doktorculuk…

hobi

sanat, marangozluk, bahçe, böceksavarlar, evcil hayvan bakımı…

Ana Sayfa» doktorculuk, gıda ve sağlık

“İlacımız” Olun

| Temmuz 2, 2012Yorum Yok | 4.274 görüntüleme

Hepimizin evinde vardır: Kullanılmayan ilaçlar. Ecza dolabında, çekmece diplerinde toz toplayıp dururlar. Son kullanma tarihleri geçene kadar “Bir gün lazım olur,” diye saklanır, sonra da çöpü boylarlar. Siz de bilirsiniz aslında, mutlaka o ilaca gerçekten ihtiyacı olan birileri vardır; ama onlara nasıl ulaşacaksınız? Çöpe attığınız ilaçların içindeki kimyasallar çevreye yayılacak, yeraltı sularını kirletecek; ama nereye atacaksınız?

Artık işinize yaramayan ilaçlar eczacı denetiminde toplanıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılsa, siz de kendinizi daha iyi hissetmez misiniz?

“Evet” diyorsanız, toplayın o ecza dolabında yer tutan kutuları ve Beşiktaş’a gelin. Bahçeşehir Üniversitesi Kütüphanesi’nin başlattığı sosyal sorumluluk projesine siz de katılın. Proje sayesinde, Bakırköy Belediyesi Halk Eczanesi işbirliğiyle, bağışladığınız ilaçlar eczacılar tarafından tasnif edilerek, reçete karşılığında yoksul vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Yukarıdaki fotoğrafta, gönderilen ilaç kolilerinden birini görüyorsunuz. Bakırköy Belediyesi Halk Eczanesi’nin üniversiteye gönderdiği teşekkür belgesine göre, ilaçlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başladı bile.

Proje açık uçlu bir proje, yani istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Ama siz yine de elinizi çabuk tutun…

Bahçeşehir Üniversitesi Barbaros Kütüphanesi’nin açık adresine ve çalışma saatlerine buradan ulaşabilirsiniz. Beşiktaş Yerleşkesi’ne ulaşmak içinse, bu krokiden faydalanabilirsiniz.