ev

bulaşık, çamaşır, yüzey (cam, halı, yer, fayans, küvet, vs.) temizleyiciler, lavabo açıcılar, tuvalet temizleyiciler, mobilya bakımı…

kişisel bakım

nemlendiriciler, temizleyiciler, maskeler, banyo ürünleri, tıraş ürünleri, deodoran, ağız bakımı, güneş koruması…

anne-çocuk

hamilelik, bebek banyo ürünleri, alt bakımı

gıda ve sağlık

doğal beslenme ve doktorculuk…

hobi

sanat, marangozluk, bahçe, böceksavarlar, evcil hayvan bakımı…

Ana Sayfa» doktorculuk, gıda, gıda ve sağlık

Doğal Gıda Takviyesi mi, Kimyasal İlaç mı?

| Ocak 14, 2013Yorum Yok | 5.001 görüntüleme

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, “gıda takviyesi” olarak satılan ve bitkisel ve doğal olduğu belirtilen kimi ürünlerin içinde kimyasal ilaçlar tespit ettiklerini belirterek, bu ürünlerin satışıyla ilgili yeni düzenlemeler yapacaklarını söylemiş.

dogal-gida-takviyesi
Foto: faceyouracne.com

Buna göre, bu tür ürünler artık her yerde satılamayacak, sadece eczane gibi özel sözleşmeyle yetkilendirilmiş yerlerde satılabilecekmiş.

Söz konusu gıda takviyeleri hap veya kapsül şeklinde satılıyor ve ürünlerin içinde bitki köklerinin, yapraklarının veya tohumlarının bulunduğu belirtiliyormuş. Eker, aslında gıda takviyesi olan bu ürünlerin ilaçmış ve iyileştirici özelliği varmış gibi kullanıldıklarını, yapılan denetimlerde de içlerinde kimyasal ilaçların bulunduğunu söylemiş.

Eker, çocukların okul kantinlerinde daha iyi beslenmeleri için de Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı ile yeni düzenlemeler yapacaklarını duyurmuş.

Merakla bekliyoruz…

Kaynak:
ntvmsnbc.com