Anasayfa / Ev / Gökyüzüne Püskürtülen Kimyasallar

Gökyüzüne Püskürtülen Kimyasallar

Chemtrails terimini hiç duydunuz mu? Kimilerine göre komplo teorisi; kimilerine göre insanlık suçu.

İnternette bu terimle arama yaptığınızda karşınıza çıkan siteler, dünyanın çeşitli yerlerinde devlete bağlı kurumların uçakla gökyüzüne zehirli kimyasallar püskürttüğünü iddia ediyor.

Neye dayanarak?

Bazı uçakların bıraktığı beyaz jet izinin uzun süre kaybolmadığını, aksine yayılarak tüm gökyüzünü kapladığını iddia ediyorlar. Yine iddialara göre bu izler genellikle “gökyüzünü tarayarak” ilerleyen uçaklar veya uçak gruplarınca bırakılıyor. Yani uçaklar gökyüzünde ileri geri uçarak adeta gökyüzünü kaplamaya çalışıyor.

chemtrails

Foto: examiner.com

Peki neden?

Yerel iklim olaylarını etkilemek… Küresel ısınmayı yavaşlatmak… Yüksek irtifada atmosfere salınan kimyasal veya biyolojik maddelerin akıbetini araştırmak… Bunlar chemtrail savunucularının sunduğu gerekçelerden bazıları.

İsveç Yeşiller Partisi Genel Başkanı Pernilla Hagberg’in iddianın bir komplo teorisi olmadığını, CIA ve ABD Ulusal Güvenlik Dairesi’nin İsveç hükûmetiyle ortak olarak ülkesinde gökyüzüne kimyasal püskürttüğünü açıklamasıyla iddialar gerçeğe dönüştü. Hagberg’e göre, “çeşitli kimyasallar, virüsler, virüs parçaları ve alüminyum ve baryum gibi metaller” içeren bu karışım, bilinçli olarak iklim değişikliği yaratmak için püskürtülüyor.

İddiaları doğrulayan tek kaynak Hagberg değil. Birleşmiş Milletler ve Bill Gates’in finanse ettiği bazı dernek ve kuruluşlar da gökyüzüne kimyasal püskürtüldüğünü kabul ediyor. Savunma olarak da, gökyüzüne yayılan bu yapma bulutların, güneş ışınlarını uzaya yansıtarak dünyanın ortalama ısısını düşüreceği, böylece kutuplardaki buzulların erimesini yavaşlatacağı söyleniyor.

Hatta Aircrap.org internet sitesi, bu tür çalışmalar için bir kronoloji dahi veriyor.

“Öngörülmedik sonuçlar yasası” (law of unintended consequences), evet tahmin ettiniz, yaptıklarımızın daima öngöremediğimiz bazı sonuçları olacağını söyler. Bulut örtüsünü artırmanın da, dünyanın ortalama ısısını düşürmek dışında bazı sonuçları olacaktır. Bunların arasında iklimin değişmesi, belli bölgelerdeki bitki ve hayvan türlerinin artması/azalması, kuraklık/su baskını gibi olayların başgöstermesi ve daha niceleri bulunabilir.

Tabii gizlilik içinde yürütülen bu çalışmaların sadece dünyanın ve insanlığın iyiliği için yapıldığına inanmak da saflık olur. İklim döngüsünü değiştirme ve kontrollü olarak aşırı iklim olayları yaratma kabiliyetinin, stratejik üstünlük sağlayan önemli silahlar olduğu uzun süredir biliniyor.

Aşırı kimyasal kullanmaya dayanan tüketim alışkanlıklarımızın yol açtığı bir iklim sorununu yine kimyasallarla çözmeye çalışmak? Buna ne denir, bilemedik. Anahtarın daha çok teknoloji kullanmakta değil, yavaşlamakta, sadeleşmekte saklı olduğunu bir tek biz mi düşünüyoruz acaba?

 

Kaynak:
Jonathan Benson, Natural News
Joan Biakov, aircrap.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir