Anasayfa / etkinlik / Dünya Saati 2013 Yarın Akşam!

Dünya Saati 2013 Yarın Akşam!

Yarın akşam 20.30-21.30 saatleri arasında elektrik kullanmıyoruz. Yanlış okumadınız, elektriğe en çok ihtiyaç duyduğumuz saatlerden birinde, gezegenimiz için kendi rızamızla elektrikten vazgeçiyoruz.

2007 yılında Avustralya’da küresel ısınma gibi çevre sorunlarına dikkat çekme amaçlı bir hareket olarak başlatılan Dünya Saati (Earth Hour) etkinliği, kısa sürede 7 kıtadan, 150’den fazla ülkeden, 7.000’den fazla şehirden milyonlarca insana ulaşarak dünyanın en büyük çevre hareketi haline geldi. Ülkemizde de 2008’den beri Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF-Türkiye) tarafından yürütülüyor.

dunya-saati

Dünya saati her yıl Mart ayının belirlenen bir cumartesi akşamı, bütün dünyada 20.30-21.30 saatleri arasında uygulanıyor.

Dünyanın önemli sembolik binalarının da karartıldığı bu saat aralığında, bu yıl Boğaziçi Köprüsü de 4. kez karanlığa gömülecek. Kampanyaya Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Beykoz Kasrı, Dolmabahçe Sarayı, Dolmabahçe Saat Kulesi, Galata Kulesi, Ihlamur Kasrı, Kız Kulesi, Küçüksu Kasrı ve Topkapı Sarayı da katılacak.

Hepimiz birer domino taşıyız. Sıra domino etkisini yaratmakta…

Bu Yazı İlginizi Çekebilir

Gökyüzüne Püskürtülen Kimyasallar

Chemtrails terimini hiç duydunuz mu? Kimilerine göre komplo teorisi; kimilerine göre insanlık suçu. İnternette bu terimle arama yaptığınızda karşınıza çıkan siteler, dünyanın çeşitli yerlerinde devlete bağlı kurumların uçakla gökyüzüne zehirli kimyasallar püskürttüğünü iddia ediyor. Neye dayanarak? Bazı uçakların bıraktığı beyaz jet izinin uzun süre kaybolmadığını, aksine yayılarak tüm gökyüzünü kapladığını iddia ediyorlar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir