ev

bulaşık, çamaşır, yüzey (cam, halı, yer, fayans, küvet, vs.) temizleyiciler, lavabo açıcılar, tuvalet temizleyiciler, mobilya bakımı…

kişisel bakım

nemlendiriciler, temizleyiciler, maskeler, banyo ürünleri, tıraş ürünleri, deodoran, ağız bakımı, güneş koruması…

anne-çocuk

hamilelik, bebek banyo ürünleri, alt bakımı

gıda ve sağlık

doğal beslenme ve doktorculuk…

hobi

sanat, marangozluk, bahçe, böceksavarlar, evcil hayvan bakımı…

Ana Sayfa» kategori dışı

Biz Kaç Kişiyiz?

| Aralık 5, 20121 Yorum | 2.590 görüntüleme

Foto: Getty Images

Takipçi sayısına kafayı takanlardan değiliz. Reklam almak için takipçi sayısını şişirenlerden hiç değiliz. Ama bugün, bu balonlarla, bizim için önemli bir olayı kutluyoruz: Facebook grubumuzda 1000 kişi olduk.

1.000 kişi azımsanacak bir rakam değil. Gülmeyin. Evet, haklısınız, on binlerce takipçisi olan siteler var. Olsun… Biz de bir araya gelsek 20 orta boy lokanta, 18 şehirlerarası otobüs, 4 köy ilkokulu, ya da 2 denizotobüsü doldurabiliriz. Veya hepimiz el sıkışmaya kalksak, 10,5 gün boyunca aralıksız el sıkışmamız gerekir (toplam 450 bin tokalaşma).

Hayatımızdan zehirli maddeleri çıkartmak ortak ilgi alanımız; ama bunun dışında gerçek bir potpuriyiz: Her yaştan, her renkten insan var aramızda. Gerçi cinsiyete bakınca, ezici çoğunluğun kadınlarda olduğunu görüyoruz (%90,6), ama diğer alanlarda daha dengeli dağılımlar söz konusu. Yaş bakımından çoğunluk 35-44 yaş aralığında, ama 13-17 hariç, her yaş aralığında takipçimiz var.

Tahmin edilebileceği gibi Zehirsiz Ev’i beğenenlerin büyük çoğunluğu Türkiye’de, ama Almanya, Avusturya, ABD, Belçika ve Azerbeycan’da da takipçilerimiz var. Türkiye içinde, takipçilerin yarısına yakını İstanbul’dan. İstanbul’un ardından Ankara, İzmir ve Antalya geliyor.

Az da olsa yabancı ülke vatandaşları var aramızda: Amerikalı, Fransız, Azeri ve İranlı takipçileri var sitenin. Tam rakamı bilmemekle birlikte, çoğunuzun çocuk sahibi olduğunu (ya da yakın gelecekte bebek beklediğini) kestirebiliyoruz. Bizim için de zehirsiz bir ev sahibi olmak, çocuk sahibi olduktan sonra aciliyet kazanmıştı.

Takipçilerimizin çoğu ev kadını (zaten “ev kadını” olmayan kadın var mı ki?), ama grafik tasarımcılarımız da var, mühendislerimiz de, usta aşçılarımız da, devlet memurlarımız da…

Çoğunuz hayatı zehirsizleştirmek için buradasınız, ama çok ilginç arama terimleriyle bizi bulanlar da var. Zehirsiz Ev’e zehirli ev ile ulaşanlar mı istersiniz, organik zehir yapımı peşinde olanlar mı, sahibinden zehir makinası arayanlar mı? Alt katın banyosundan çamaşır suyu kokusundan mustarip olanlar mı, etkisi bir sene süren zehirli kokuyu merak edenler mi?

1000. üyemiz Esra Varol Çalık’a minicik bir sürprizimiz olacak. İki kişilik dev kadromuzu zenginleştiren herkese teşekkür ederiz.

  • yazılarınızın ve bizleri kimsayallardan olabildiğince uzak tutmaya çalışan reçelerinizin devamı dileği ile nice 1000 üyelere. bizleri yanlız bırakmayın…

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)