ev

bulaşık, çamaşır, yüzey (cam, halı, yer, fayans, küvet, vs.) temizleyiciler, lavabo açıcılar, tuvalet temizleyiciler, mobilya bakımı…

kişisel bakım

nemlendiriciler, temizleyiciler, maskeler, banyo ürünleri, tıraş ürünleri, deodoran, ağız bakımı, güneş koruması…

anne-çocuk

hamilelik, bebek banyo ürünleri, alt bakımı

gıda ve sağlık

doğal beslenme ve doktorculuk…

hobi

sanat, marangozluk, bahçe, böceksavarlar, evcil hayvan bakımı…

Ana Sayfa» alışveriş

Iron Maiden Korsanlara Armağan Olsun

| Ocak 2, 2014Yorum Yok | 2.372 görüntüleme

2013’ün son yazısında almadan vermekten söz etmiştim. 2014’ün ilk yazısıysa bir başka türlü almayıp vermekle ilgili…

Son on yıldır internetten indirilebilir korsan müziğin yükselişi ve iTunes ve Spotify gibi mecralara geçiş yüzünden plak şirketleri ve müzik dükkânları birbiri ardına batıyor.

Kadim heavy metal grubu Iron Maiden, korsan meselesine farklı şekilde yaklaşarak durumu lehine çevirmiş. Yapılan analizler, Iron Maiden’ın korsan trafiğinin Güney Afrika ve Güney Amerika’da yoğunlaştığını gösteriyormuş. Bu veriler ışığında grup, korsana savaş açmak ve hayranlarına -tabiri caizse- günlerini göstermek yerine, onların ayağına gitmeyi tercih etmiş.

iron_maidenFoto: citeworld.com

Iron Maiden, son yıllarda Güney Amerika turlarını sıklaştırmış. Sonuç? Konserlerden ve tişört satışlarından inanılmaz gelir elde edilmiş. Grubun fan sayısındaysa milyonlarla ifade edilen artışlar görülmüş.

Iron Maiden, her şeyin CD satışlarından ya da hukuki mücadeleden ibaret olmadığını, hayranlarla etkileşmenin, onlara bir şeyler sunmanın, “orada” olmanın kendi avantajına olduğunu sezmiş. BitTorrent ağını kendi müziğini paylaşmak için kullanan müzisyen sayısı da artıyormuş. İbretlik.

Kaynak:
citeworld.com