Anasayfa / Gıda ve Sağlık / Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi‘nin Yeşil Adımlar Çevre Eğitimi Derneği işbirliği ile düzenlediği Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, 29 Kasım – 2 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek.

29-30 Kasım film gösterimleri ve sohbetleri İtalyan Kültür Merkezi’nde, 01-02 Aralık gösterimleri ve sohbetleriyse Salt Galata’da yapılacak.

Festivalde, günümüzde çokça kullanılan sürdürülebilirlik kavramının ne olup ne olmadığına dair dünyanın dört bir yanından örnekler sunulacak. Festival, “gerçek hikâyelerle ilham vermek, dünyada ‘sürdürülebilir bir yaşam’ için yapılan çalışmaları, hareketleri, düşünce sistemlerini, uygulamaları, öğretileri, yeni bir bilinç seviyesini ve sürdürülebilir yaşam vizyonunu seyirciyle paylaşarak bireyleri umuda ve sağduyuya davet etmek; onları kendilerini güçsüz kılan bir sistemden sıyrılmaları ve kendi güçlerini keşfetmeleri için cesaretlendirmek amacını taşıyor!”

Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin basın duyurusuna göre,

Toplumun her kesimini bir araya getirerek birleştirici ve kapsayıcı olmayı başaran Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde bir çiftçiyi, bir iş adamını, öğrencilerini toplayıp gelmiş bir öğretmeni, çocuğunun gelecekte yaşayacağı dünyadan endişeli bir anneyi, akademisyenleri, aktivistleri yan yana otururken ve fikir alış verişinde bulunurken görebilirsiniz.

Festival programına buradan, gösterilecek filmlerle ilgili ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Film gösterimlerinin ücretsiz olduğunu da hatırlatalım.

İtalyan Kültür Merkezi
Meşrutiyet Caddesi no:75 Tepebaşı, Beyoğlu
Tel: 0 (212) 293 98 48

Salt Galata
Bankalar Caddesi 11, Karaköy
Tel: 0 212 334 22 00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir