ev

bulaşık, çamaşır, yüzey (cam, halı, yer, fayans, küvet, vs.) temizleyiciler, lavabo açıcılar, tuvalet temizleyiciler, mobilya bakımı…

kişisel bakım

nemlendiriciler, temizleyiciler, maskeler, banyo ürünleri, tıraş ürünleri, deodoran, ağız bakımı, güneş koruması…

anne-çocuk

hamilelik, bebek banyo ürünleri, alt bakımı

gıda ve sağlık

doğal beslenme ve doktorculuk…

hobi

sanat, marangozluk, bahçe, böceksavarlar, evcil hayvan bakımı…

Ana Sayfa» etkinlik

Biz Yeşil Beyin’i Çok Sevdik

| Ekim 8, 2013Yorum Yok | 4.935 görüntüleme

zelazo logo yesil beyin

Zehirsiz Ev olarak Zelazo‘yu bir süredir takip ediyoruz. Düzenledikleri atölyeler, bu atölyelerin ürünleri ve yaptıkları diğer işler pek cici; Zehirsiz Ev’in felsefesine de cuk oturuyor. Hal böyle olunca bir süredir birlikte atölye düzenlemeyi hedefliyorduk. Sonunda, Ekim ayında bu fırsatı yakaladık. Hem de bir değil, iki atölye!

Her ikisi de 27 Ekim’de olmak üzere, sırasıyla Zehirsiz Temizlik Atölyesi (15:00 – 17:00) ve Cam Şişeden Lamba Yapım Atölyesi (17:30 – 19:30) düzenliyoruz.

Zehirsiz Temizlik Atölyesi’nde insana ve doğaya zararsız maddelerden temizlik malzemeleri üreteceğiz. Yapacağımız ürünler arasında, çamaşır makinesi tozu, bulaşık makinesi tozu, ovma kremi (krem yüzey temizleyici), sıvı yüzey temizleyici/camsil, sıvı sabun ve benzerleri bulunuyor.

Cam Şişeden Lamba Yapım Atölyesi’ndeyse, bir cam şişeyi kesip, kenarlarını zımparalayıp lambaya dönüştüreceğiz. Lamba dışında neler yapabileceğimizi de göreceğiz. İsterseniz kendi şişenizi getirebilir ya da bizim şişeleri kullanabilirsiniz. Kendi şişenizi getirirseniz, şişenin yuvarlak olmasına ve çapının 9 cm.den küçük olmamasına dikkat edin. Peki neye benzeyecek yapacağımız şişeler? Aşağıda bir-iki görsel bulabilirsiniz. Daha detaylı incelemek isterseniz, ZehirsizEv’in mağazasına bekleriz.

“Görmeden almam!” mı diyorsunuz? O zaman Kadıköy’e, Zelazo’nun şirin mi şirin dükkânına buyrun. Ürünler orada sergileniyor ve satılıyor.

Yeni Rakı sarkıt lamba

yeni_raki_sarkit_lamba_03up-500x500Şarap şişesi sarkıt lamba

sarap_sisesi_lamba_08--500x500