Anasayfa / basın / Zehirsiz Ev… Biraz Orada, Biraz Burada…

Zehirsiz Ev… Biraz Orada, Biraz Burada…

Son haftalarda yazılar biraz aksadı. Bunun için üzgünüm, ama inanın yan gelip yatmadım. Aksine, her zamankinden fazla çalıştım. Zehirsiz Ev faaliyetleri sanal ortamdan fiziksel ortamlara taştığı için bilgisayarın başında oturduğum vakit azaldı. Fena da olmadı, ne yalan söyleyeyim.

Beni tanıyanlarınız bilir, fazla göz önünde olmayı sevmem. Hayatım boyu okul sunumlarından kaçabildiğimce kaçmışımdır. Sokakta kamera görünce kaldırım değiştiririm.

Gel gör ki, aktivistlik… nasıl desem, aktif olmayı gerektiriyormuş 🙂 Never say never…

Mart ayında EkoKadın buluşmasında konuşarak ve zehirsiz temizlik atölyelerinde pazarcılık yaparak zaten kendimce kendimi aştım. Ama bunlardan başka şeyler de oldu.

Mesela 8 Mart’ta Açık Radyo‘da yayınlanan program için Zeynep Çelen’le söyleştik. Zeynep telefon edip müsait olup olmadığımı sorduğunda “Müsaitim,” dedim. Ben telefonla konuşmak için müsait olduğumu söylemek istemiştim. Benimle hemen o dakika radyo söyleşisi yapmak istediğini anladığımda başımdan aşağı kaynar sular indi. Zira oğlanların küçüğüyle beraberdim. 2,5 yaşındaki bir çocukla değil radyo programı yapmak, sıradan bir telefon konuşması yapmak bile imkânsız olabiliyor. Zeynep programın canlı olmayacağını, sorun çıkarsa kesebileceğimizi söyleyince denemeye karar verdim. Aşağıdaki kaydı dinlerken, elde telefon, evin içinde odadan odaya seğirten bir kadın, onunla köşe kapmaca oynayan bir velet, bir de çıt çıkarmadan veledi oyalamaya çalışan bir anneanne canlandırın gözlerinizde.

26 Mart’taysa TGRT Haber Artı Eksi Gündem programında Fuat Kozluklu’nun canlı yayın konuğu oldum. Program sırasında yoğun trafik nedeniyle site geçici olarak çöktü. Tecrübesizlik işte, affedin… Herkes yayın boyunca çok sakin göründüğümü söyledi. İyi rol yapmışım demek ki…

Benden birkaç hafta önce sevgili Oya Ayman aynı programın konuğuydu. O da gerçek gıdadan, atalık tohumlardan ve daha pek çok şeyden söz etti. İzlemediyseniz, buyrun:

 

Bu Yazı İlginizi Çekebilir

Zehirsiz Ev, Dünya Gazetesi’nde

10 Mart 2014 Pazartesi tarihli Dünya Gazetesi'nin "Sürdürülebilir Dünya" sayfasında Zehirsiz Ev'in tanıtımına yer verildi. Sayfanın editörü Didem Eryar Ünlü'ye çok teşekkürler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir